Vítězná šňůra juniorů skončila, v Brně vybojovali bod

Moravský trip zakončili naši junioři ziskem čtyř bodů, poté co si z Brna vezou bod za prohru v prodloužení. Energetici rozjeté Kometě čelili ve třech formacích a mohli se spolehnout na skvělého Adama Ebenstreita v brance. Ten zastavil čtyřicet střel a i díky jeho výkonu energetici berou bod a jsou na druhém místě skupiny. První pozici zabral tým Sparty, který má po výhře nad Jihlavou o bod víc.
DHL Extraliga juniorů, 14. kolo, so 13.1.2024, Brno, Winning Group Arena
HC Kometa Brno
4:3p
0:0, 0:1, 3:2 – 1:0
Branky a nahrávky: 42:44 Pavlík (5/5), 49:44 Bárta (Čaňo, Ekrt; 5/5), 54:42 Moravec (Jurný, Ekrt; 5/5), 60:41 Ulbricht (Boltvan, Otava; 5/5) – 34:57 Šilhan (Novotný, Dorot; 5/5), 53:27 Záhejský (Adámek, M. Váňa; 5/5), 58:54 Dorot (Adámek, Beran; 5/5). Rozhodčí: Held, Mejzlík – Mikšík, Lainka. Diváci: 123. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Střely na branku: 44:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
diváci123
HC Kometa Brno: Ondráček – Antony, Bůžek, Ulbricht, Jurný, Pospíšil, Čaňo, Zubíček – Chludil, Rakus, Habermann, Mots, Zembol, Bárta, Boltvan, Veselský, Pavlík, Otava, Ekrt, Moravec.
HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit – Anton, D. Postl, O. Postl, Beran, Pelikán, Dorot – Adámek, Pastor, Čihař, V. Váňa, Vojáček, Steklý, Záhejský, Novotný, Šilhan, M. Váňa.

Od úvodního vhazování duelu mezi Energií a Kometou to na ledě doslova létalo. Hráči Komety se hodně drželi v pásmu, ale Adam Ebenstreit předvedl několik pěkných zákroků. Po chvíli však energetici otočili hru a jednou z větších akcí byla ta Vojtěcha Steklého, který svou střelou orazítkoval beton Jana Ondráčka. Na oplátku pak vzali své hostitele pod tlak energetici. Skóre se však nepodařilo kvůli pozornému gólmanovi otevřít Ondřeji Dorotovi. V lapačce skončila i střela Vojtěcha Váni, ten následně předvedl parádní kombinaci s Matějem Novotným, ale chyběl jim třetí na dorážku, poté co puk sjel po Ondráčkově betonu.

V polovině třetiny musel do akce Adam Ebenstreit, na kterého se vypravil Adam Boltvan. Kometa se v pásmu na delší čas přece jenom zdržela. Do své sbírky parádních zákroků si Adam Ebenstreit může zařadit ten, co vytáhl proti střele Dannyho Chludila. Oba týmy si posléze vyměnily role a museli se bránit brněnští hráči. Nejprve svou jízdu zakončil střelou z mezikruží Vojtěch Čihař. Jan Ondráček mu vystavil stopku lapačkou. Po otočení hry se ke slovu dostali domácí, ale Tobiáši Pastorovi se podařilo získat puk a dostat se ke střele a vzápětí pak stihl o puk obrat brněnské hráče, k nimž se puk dostal po odrazu. Do konce třetiny se snažili branku Komety dobýt Matěj Novotný střelou z kruhu a Matyáš Váňa z mezikruží. Brněnský gólman však svůj tým držel. Chvilku ho vystrašila střela Vojtěcha Steklého z úhlu, kdy nějakou dobu nevěděl, kde puk skončil.

Ve druhé třetině narazil hned v prvních minutách Matyáš Váňa na Ondráčkův beton a stejně skončila i střela Matyáše Adámka. Napilno měl také Adam Ebenstreit. V polovině třetiny získal Vít Záhejský puk, který předal Ondřeji Postlovi, do jehož dělovky nastrčil Ondráček svůj beton. Petr Vojáček i v pádu nepřišel o puk a energetici tak udrželi pásmo. Ve třicáté páté minutě nejprve zvonila tyčka u branky Komety, ale o šestnáct sekund později už energetikům vyletěly ruce nahoru když David Šilhan nasměroval puk do branky po střele Matěje Novotného. Krátce na to sebral Adam Ebenstreit vyrovnávací gól z hole Adama Veselského. Dalšího brněnského střelce zastavil parádním blokem před brankou Matyáš Beran. Poslední slovo v závěru druhé třetiny měli Vojtěch Váňa, kterého zastavila Ondráčkova lapačka a těsně před sirénou blok před brankou prostřelil Vojtěch Steklý, ale až do branky puk nedoputoval.

V poslední části dokázal Adam Ebenstreit udržet svými zákroky střelce Komety na uzdě do času 42:44, kdy skóre srovnal Matěj Pavlík. Po vstřelené brance tým Komety zvýšil svůj tlak, ale Adam Ebenstreit si s jejich střelami dokázal poradit a stejně tak Jan Ondráček nepovolil gólovou radost energetikům. Oba týmy si rovněž připsaly spoustu zblokovaných střel. Vedení si Kometa vzala na svou stranu poté co, v závaru před karlovarskou brankou dostal puk dorážkou za brankovou čáru Denis Bárta. Oba týmy předváděly pěknou hru se spoustou parádních akcí. Jedna z nich vynesla Energii srovnání. Celou kombinaci odstartoval Matyáš Váňa od něj puk šel na hůl Matyáše Adámka, který ho naservíroval Vítu Záhejskému. Bránící hráči vůbec proti tomuto triu nedostali šanci.

Vyrovnaný stav však nevydržel ani minutu, když si vedení vzal zpět David Moravec. Adam Ebenstreit neměl šanci zasáhnout, protože ležel na ledě u tyčky a brněnští tento zmatek využili. Ve zbývajícím čase se karlovarští mladíci snažili obelstít Jana Ondráčka, ale ten byl neoblomný. V padesáté deváté minutě sáhli trenéři Energie ke hře bez brankáře a v čase 58:54 skončila kombinace Matyáše Berana, Matyáše Adámka a Ondřeje Dorota srovnávacím gólem. V posledních sekundách měl plné ruce práce Adam Ebenstreit a i díky němu zápas došel do prodloužení. To energetici začali s pukem na holích, ale jejich akce jim nevyšla podle představ a k puku se dostali domácí hráči. V čase 60:41 tečku za dnešním utkáním udělal Patrik Ulbricht a bonusový bod zůstal týmu Komety.

Karel Beran (HC Kometa Brno):

Věděli jsme, že Vary hrají výborně. V posledních dvou zápasech porazily Spartu a Jihlavu. Potvrdily, že mají řadu velice kvalitních hráčů a na to jsme se my připravili. Dvě třetiny jsme nepodávali vůbec špatný výkon, ale málo jsme se tlačili do branky. Před třetí částí jsme si řekli, že takto hrát nemůžeme a byli jsme za to odměněni třemi góly. Myslím si, že ten druhý bod jsme si za tu celkovou aktivitu zasloužili.

Pavel Arnošt (HC Energie Karlovy Vary):

Jsme zklamaní. Dvakrát jsme s Brnem hráli a dvakrát jsme zápas velmi dobře rozehráli, ale pokaždé nás Kometa vyloupila. Díky své kvalitní hře a našim chybám se dnes dostal soupeř do zápasu a ten pak Kometa dotáhla do vítězného konce.